"להיות לבד זה לפעמים החברה הטובה ביותר."

~ ג'ון מילטון

 

התקופה האחרונה במהלכה המוזיאונים, הגלריות ומרחבי התצוגה השונים  נסגרים ונפתחים וחוזר חלילה ונאבקים על קיומם, מורגש מתמיד החסך באמנות ותרבות ומקומם בחיינו. התערוכה "מבודדים" היא הזדמנות להרגיש את האנרגיה של היוצרים והיוצרות דרך חומרים שנוצרו בתקופה המורכבת הזו של המגיפה ומבטאים קריאה והבנה של שפה חדשה להתמודדות עם היומיום. 

שני ספרים בלתי נשכחים: "הדֶבֶר" של אלבר קאמי ו"על העיוורון" של ג'וזה סארמאגו מתארים קהילות שנחשפו לבידוד ולהטלת סגר בשל מגפה.

עם התגברות המגיפה בספרו של קאמי, והטלת בידוד על המקום כולו, נעלמת התקווה, ומשתררת חרדה עמוקה. עם זאת, הבידוד הוא לעיתים שער ואינו קיר. הביטויים הנעלים ביותר של ביטוי עצמי בשירה, מוזיקה, ציור ואמנויות נוספות, הושגו על ידי אנשים בהיותם לבד.

את המרחב הפוטנציאלי ניתן לראות כמקום קדוש לאינדיבידואל מאחר ובו מצויה חווית החיים היצירתית של האדם.

הקתדרה לאמנות במרכז הרב תחומי מזמינה אתכם לתערוכה האינטרנטית "מבודדים". בעידן בו הסתגרות, התנתקות, השהייה ובידוד הם מציאות כפויה, מהווה האמנות פלטפורמה לשינוי המציאות, עבור כל אחד מאיתנו ואף עבור חברה שלמה. התערוכה מהווה הצצה לשלושים ושלושה יוצרים ויוצרות ועשרות עבודות מתחומים שונים: ציור, צילום, רישום, פיסול, וידאו, אנימציה, פרפורמנס ועוד, אשר משקפים ומשתפים אותנו במחשבות, תהיות, דאגות, חלומות, אופטימיות והומור.

אתם מוזמנים להקליק, לגלול, לנגן ולהתבונן בגלריה פועמת של עבודות דרכם ניתן לחוות חוויות שאינן ניתנות להמרה.

 

 

המרכז הרב תחומי | mevudadim.org

גלריה אינטרנטית לאמנות קהילתית במודיעין 

אוצרות: ניצה פרי המרכז הרב תחומי במודיעין